Доступність посилання

За даними ДСНС, на Київщині триває ліквідація пожежі, що виникла в результаті нічної російської атаки, 9 липня 2025 року
За даними ДСНС, на Київщині триває ліквідація пожежі, що виникла в результаті нічної російської атаки, 9 липня 2025 року

Live Війна Росії проти України. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії та про спроби США та країн Європи досягти миру

Внаслідок російської атаки по Хмельниччині загинув чоловік – Тюрін

Унаслідок російської атаки у ніч проти 9 липня по Хмельниччині загинула людина, повідомив голова обласної військової адміністрації (ОВА) Сергій Тюрін.

«Загибла особа, 1960 року народження, отримала смертельне поранення від уламків ворожого безпілотного літального апарата типу «Shahed». Тіло направлено на судово-медичну експертизу. Висловлюю щирі співчуття рідним та близьким загиблого», – написав місцевий чиновник.

Раніше голова ОВА зазначав, що внаслідок нічної атаки РФ були пошкоджені дах і стіни в одному з приватних будинків Хмельницького району.

Тюрін також уточнив, що сили ППО вночі знешкодили російську крилату ракету та один безпілотник.

Раніше стало відомо, що внаслідок нічної атаки РФ по Київській області постраждало двоє людей, повідомив голова обласної військової адміністрації (ОВА) Микола Калашник.

За даними Повітряних сил ЗСУ, у ніч проти 9 липня сили РФ атакували Україну 741 засобом повітряного нападу, зокрема:

  • 728 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із п’яти напрямків на території Росії;
  • сімома крилатими ракетами Х-101/«Іскандер-К» із районів Енгельса Саратовської області та Курської області РФ;
  • шістьма аеробалістичними ракетами Х-47М2 «Кинджал» із повітряного простору Липецької області РФ.

Основним напрямком удару була Волинь і її обласний центр Луцьк.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

На Херсонщині через атаку російського дрона загинула дитина – ОВА

На Херсонщині через атаку російського дрона загинула дитина, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«У селі Правдине Білозерської громади росіяни атакували з дрона однорічного хлопчика та літню жінку, які перебували на подвірʼї будинку. На жаль, від отриманих поранень дитина загинула на місці», – написав він у телеграмі.

За його словами, 64-річна місцева жителька зазнала контузії, вибухової та закритої черепно-мозкової травми, їй надали медичну допомогу.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

ЄСПЛ ухвалив, що РФ порушила міжнародне право в Україні та причетна до збиття рейсу MH17

Європейський суд з прав людини 9 липня ухвалив два рішення проти Росії, в яких ідеться, що РФ порушила міжнародне право в Україні. Це перший випадок із з моменту повномасштабного вторгнення у 2022 році, коли міжнародний суд визнав Москву відповідальною за порушення прав людини.

Суд також постановив, що Росія причетна до збиття рейсу MH17. Це перший випадок, коли міжнародний суд визнав Москву відповідальною за трагедію 2014 року в небі над Донбасом.

Раніше Україна та Нідерланди подали проти Росії до ЄСПЛ чотири позови, які охоплюють широкий спектр імовірних порушень прав людини з початку конфлікту, включно зі збиттям літака «Малайзійських авіаліній» та викраденням українських дітей.

Літак Boeing 777, який летів з Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий 17 липня 2014 року ракетою «Бук» російського виробництва, випущеною з території на сході України, контрольованої підтримуваними Москвою бойовиками. Загинули всі 298 пасажирів та членів екіпажу, включно зі 196 громадянами Нідерландів.

Зеленський прибув до Риму: зустрінеться з президентом Італії, папою Левом XIV і спецпосланцем Трампа

У середу, 9 липня, президент України Володимир Зеленський прибув з візитом до Італії.

За даними речника глави держави, сьогодні у Римі Зеленський зустрінеться з папою Римським Левом XIV, президентом Італії Серджо Маттареллою та спецпосланцем Трампа з питань України Кітом Келлогом, передає Суспільне.

Крім того, 10-11 липня відбудеться Конференція з відновлення України (Ukraine Recovery Conference) у Римі. Це вже четверта міжнародна зустріч високого рівня, присвячена підтримці післявоєнної відбудови та реформ в Україні. Попередні конференції проходили в Лугано, Лондоні та Берліні.

URC 2025 організовують уряди України та Італії за участю Єврокомісії, міжнародних фінансових інституцій, представників бізнесу, громадянського суспільства та місцевої влади.

Участь у заході візьмуть сам Зеленський, а також прем’єрка Італії Джорджа Мелоні, федеральний канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, глава уряду Польщі Дональд Туск.

Мета конференції – мобілізувати політичну, фінансову та технічну підтримку України, зокрема шляхом залучення приватного капіталу, підтримки людського потенціалу, відновлення громад і регіонів, а також сприяння євроінтеграційним реформам.

СБУ заявляє про затримання китайських шпигунів – «збирали технології виробництва ракет «Нептун»

Служба безпеки України заявила 9 липня, що співробітники її контррозвідки «затримали в Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію щодо українського ракетного комплексу РК-360МЦ «Нептун».

«Це унікальне озброєння Сил оборони України, яке призначено для вогневого ураження всіх видів бойових та десантних кораблів. Нагадаємо, що саме з «Нептуна» було знищено флагман Чорноморського флоту РФ – ракетний крейсер «Москва». Як встановило розслідування, один з китайських шпигунів – 24-річний ексстудент одного з київських технічних вишів. Він залишився в Києві після того, як у 2023 році його відрахували за академічну неуспішність. Інший фігурант – його батько, який постійно проживав у КНР, але періодично навідувався в Україну, щоб особисто координувати агентурну роботу свого сина», – інформує українська спецслужба.

У матеріалах справи йдеться, що колишній китайський студент мав здобути технічну документацію з виробництва українських «Нептунів».

«Для цього він намагався завербувати українського громадянина, який має відношення до розробок новітніх озброєнь Сил оборони. Контррозвідка СБУ викрила шпигуна ще на початковому етапі його розвідактивності й затримала «на гарячому» під час передачі йому таємних документів. Наступним етапом було затримано його батька, який мав передати секретні відомості до спецслужб КНР», – повідомляє СБУ.

Під час обшуків у затриманих вилучили «телефони із доказами їхнього листування між собою, де вони координують свою шпигунську діяльність».

Слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 1 ст. 114 Кримінального кодексу України (шпигунство). Фігурантам загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Китай наразі не коментував повідомлення про затримання своїх громадян.

CNN: зупинити постачання Україні вирішив Геґсет – без узгодження з Білим домом

Міністр оборони США Піт Геґсет не повідомив адміністрації президента Дональда Трампа про своє рішення зупинити постачання озброєнь Україні, повідомляє CNN із посиланням на джерела. За даними телеканалу, рішення очільника Пентагону «застало зненацька» високопосадовців зі сфери національної безпеки, які «намагалися зрозуміти, чому було запроваджено зупинку, і як пояснити це конгресу та українському уряду».

Зокрема, спеціальний посланник президента США по Україні Кіт Келлог, а також держсекретар і радник Трампа з нацбезпеки Марко Рубіо дізналися про зупинення постачань із повідомлень преси, розповіли співрозмовники CNN.

Телеканал також звернув увагу на заяву Трампа про те, що він не несе відповідальності за це рішення. 8 липня у відповідь на запитання про те, хто санкціонував паузу в постачаннях, Трамп заявив: «Я не знаю, чому б вам не сказати мені?» Він зазначив, що не схвалює припинення військової допомоги Україні і заявив, що Вашингтон продовжує постачати оборонну зброю Києву.

За словами співрозмовників CNN, рішення про припинення постачань було ухвалене після того, як під час поїздки на саміт НАТО в червні Трамп попросив Геґсета оцінити запаси зброї США. У той час Іран та Ізраїль завдавали ударів один по одному, і Трамп хотів переконатися, що американські війська в регіоні мають достатньо боєприпасів для самооборони в разі потреби, стверджують джерела. При цьому вони кажуть, що президент США не давав очільникові Пентагону вказівки припинити постачання зброї в Україну.

Рішення міністра співрозмовники телеканалу пов’язали з тим, що Геґсет не має начальника штабу або радників для координації важливих політичних рішень з іншими відомствами.

За даними телеканалу, це вже другий випадок у 2025 році, коли Геґсет вирішив зупинити постачання зброї в Україну. Вперше це сталося в лютому, але тоді рішення швидко скасували.

Про те, що США призупинили військову допомогу Україні, стало відомо 1 липня із повідомлень західних видань. Постачання відновили після того, як Трамп пообіцяв надати Україні більше оборонних озброєнь.

З окупованої території повернули матір із трьома дітьми – Єрмак

Із окупованих територій у межах ініціативи президента України Bring Kids Back UA вдалося вивезти матір із трьома дітьми, повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

«Мама з трьома дітьми – 13-річною дівчинкою та хлопчиками 11 і 9 років – пережили чимало труднощів», – зазначив Єрмак.

Голова ОП каже, що у школі діти відкрито говорили про свою українську ідентичність, їх цькували, занижували оцінки та проводили «виховні» розмови.

«Школа перетворилась на джерело постійного тиску та булінгу з боку вчителів. Завдяки допомозі команди Helping to Leave родина вже вдома. Тут на них чекає новий старт – з підтримкою, можливістю навчатися в українській школі та будувати життя без страху», – зазначив Єрмак.

За офіційними даними України, за час повномасштабної війни в Росії та на окупованих територіях опинилися понад 20 тисяч українських дітей. Водночас уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець припускав, що Росія незаконно вивезла з України близько 150 тисяч дітей, а уповноважена ВР з прав дитини Дар’я Герасимчук називала цифру в «кілька сотень тисяч дітей, тобто десь 200-300 тисяч».

У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт російського президента Володимира Путіна і дитячого омбудсмена РФ Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнних злочинів – насильницьких депортацій і переміщення населення, зокрема дітей, із окупованих територій України.

Російська уповноважена з прав дитини Марії Львової-Бєлової у липні 2023 року заявила, що Росія з початку повномасштабного вторгнення «прийняла» близько 4,8 мільйона жителів України, з них понад 700 тисяч – діти. За її словами, більшість українських дітей нібито приїхали до Росії з батьками чи іншими родичами.

Сили РФ вдарили по Сумщині: троє постраждалих, пошкоджені будинки, автівки та СТО – влада

У ніч проти 9 липня російські військові атакували Сумщину ударними дронами – є постраждалі і пошкодження, йдеться у повідомленні обласної військової адміністрації (ОВА).

За даними пресслужби ОВА, російські дрони вдарили по селищу Недригайлів, унаслідок чого постраждали троє людей, один з них – у лікарні з опіками.

Крім того, зафіксовані наступні пошкодження:

  • 12 приватних житлових будинків;
  • 7 автомобілів (один згорів вщент);
  • будівля станції техобслуговування (СТО).


В ОВА уточнили, що без електропостачання залишаються понад 80 абонентів – енергетики вже працюють над відновленням.

Раніше стало відомо, що внаслідок нічної атаки РФ по Київській області постраждало двоє людей, повідомив голова обласної військової адміністрації (ОВА) Микола Калашник.

За даними Повітряних сил ЗСУ, у ніч проти 9 липня сили РФ атакували Україну 741 засобом повітряного нападу, зокрема:

  • 728 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із п’яти напрямків на території Росії;
  • сімома крилатими ракетами Х-101/«Іскандер-К» із районів Енгельса Саратовської області та Курської області РФ;
  • шістьма аеробалістичними ракетами Х-47М2 «Кинджал» із повітряного простору Липецької області РФ.

Основним напрямком удару була Волинь і її обласний центр Луцьк.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

ОВА: внаслідок атаки РФ по Київщині травмовані чоловік і жінка

Унаслідок нічної атаки РФ по Київській області постраждало двоє людей, повідомив голова обласної військової адміністрації (ОВА) Микола Калашник.

«На жаль, унаслідок ворожої атаки у Броварському районі травмовано дві людини. Жінка 44 років отримала забій грудної клітини. Вся медична допомога була надана в місцевій лікарні. Попередній діагноз закритого перелому не підтвердився. Жінка продовжить лікування амбулаторно», – зазначив Калашник.

Голова ОВА зазначив, що також постраждав чоловік 61 року, він отримав гостру реакцію на стрес. Всю необхідну допомогу медики надали на місці.

«Також у Броварському районі ліквідована пожежа палет на одному з підприємств. Всі оперативні служби продовжують роботи з фіксації наслідків нічної атаки», – підсумував Калашник.

За даними ДСНС, на Київщині триває ліквідація пожежі, що виникла в результаті нічної російської атаки

«Загорілося на одному з підприємств, площею 8000 кв.м. Інформація щодо жертв і потерпілих уточнюється», – наголосили рятувальники.

За даними Повітряних сил ЗСУ, у ніч проти 9 липня сили РФ атакували Україну 741 засобом повітряного нападу, зокрема:

  • 728 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із п’яти напрямків на території Росії;
  • сімома крилатими ракетами Х-101/«Іскандер-К» із районів Енгельса Саратовської області та Курської області РФ;
  • шістьма аеробалістичними ракетами Х-47М2 «Кинджал» із повітряного простору Липецької області РФ.

Основним напрямком удару була Волинь і її обласний центр Луцьк.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

В якому стані Росія повертає тіла українських військових і що вона «робить навмисне»?

Україна шукає понад 70 тисяч українців: тих, хто зник безвісти, перебуває в полоні, був викрадений або загинув, повідомив телеканалу «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю Голосу Америки, уповноважений в Україні з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Артур Добросердов.

«Потрібні болючі санкції проти нафти»: Зеленський відреагував на нічний удар Росії по Україні

У ніч проти 9 липня сили РФ запустили по території України найбільше повітряних цілей за добу – 741, зазначив президент Володимир Зеленський, реагуючи на новий російський обстріл.

«Застосовувалися наші дрони-перехоплювачі – є десятки збиттів, масштабуємо технологію. Працювали й мобільні вогневі групи – теж маємо десятки збиттів. Дякую всім воїнам за влучність», – зазначив президент.

За його словами, наразі в областях України триває ліквідація наслідків нічної російської атаки.

«Зараз у багатьох областях України триває Основний удар був по Луцьку. Пошкодження зафіксовані також у Дніпровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській і Чернігівській областях», – уточнив Зеленський.

Також президент нагадав, що Росія відкидає усі спроби досягти миру і припинити вогонь.

«Черговий доказ, що потрібні санкції – болючі санкції проти нафти, яка вже понад три роки війни накачує військову машину Москви грошима. Вторинні санкції проти тих, хто купує цю нафту та спонсорує вбивства. Партнери знають, як натиснути так, що Росія буде змушена думати про завершення війни, а не нові удари. Кожен, хто хоче миру, повинен діяти», – підсумував він.

За даними Повітряних сил ЗСУ, у ніч проти 9 липня сили РФ атакували Україну 741 засобом повітряного нападу, зокрема:

  • 728 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із п’яти напрямків на території Росії;
  • сімома крилатими ракетами Х-101/«Іскандер-К» із районів Енгельса Саратовської області та Курської області РФ;
  • шістьма аеробалістичними ракетами Х-47М2 «Кинджал» із повітряного простору Липецької області РФ.

Основним напрямком удару була Волинь і її обласний центр Луцьк.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Росія: дрони атакували Московську область, призупиняв роботу аеропорт

У ніч проти 9 липня Московську область РФ атакували безпілотники, йдеться у повідомленнях російських телеграм-каналів, а також мера російської столиці Сергія Собяніна.

За даними російських медіа, перші вибухи пролунали близько 02:43.

Собянін каже, що засоби протиповітряної оборони РФ начебто «збили два безпілотники, які летіли на Москву».

«На місці падіння уламків працюють фахівці екстрених служб», – уточнив він.

Про пошкодження і постраждалих російська влада не повідомляла, але відомо, що унаслідок атаки призупиняв роботу міжнародний аеропорт Шереметьєво.

За даними міноборони РФ, сили ППО протягом ночі начебто збили 86 дронів.

Радіо Свободи не має можливості перевірити дану інформацію з незалежних джерел. Українська влада ці дані наразі публічно не коментувала.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські регіони, а також окуповані РФ території регулярно зазнають обстрілів й атак безпілотників. Українська сторона не щоразу коментує такі удари, але регулярно наголошує, що проводить роботу з ослаблення тилових баз армії РФ, щоб знизити наступальний потенціал агресора.

Повітряні сили: вночі вдалося знешкодити 718 засобів повітряного нападу сил РФ

У ніч на 9 липня сили РФ атакували Україну 741 засобом повітряного нападу, повідомляють Повітряні сили ЗСУ.

За цими даними, атака відбувалася

– 728 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із п’яти напрямків на території Росії;

– сімома крилатими ракетами Х-101/«Іскандер-К» із районів Енгельса Саратовської області та Курської області РФ;

– шістьма аеробалістичними ракетами Х-47М2 «Кинджал» із повітряного простору Липецької області РФ.

Основним напрямком удару була Волинь і її обласний центр Луцьк.

«За попередніми даними, станом на 08:30 протиповітряною обороною знешкоджено 718 засобів повітряного нападу противника, 303 – збито вогневими засобами, 415 – локаційно втрачені», – інформують Повітряні сили.

Збити вдалося майже 300 «Шахедів» і сім крилатих ракет, ще понад 400 дронів були локаційно втрачені або подавлені засобами радіоелектронної боротьби.

Зафіксовані влучання засобів повітряного нападу РФ у чотирьох локаціях, а також падіння збитих – на 14 локаціях, додають українські військові.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

На фронті за добу відбулося 183 бої – Генштаб ЗСУ

Упродовж доби 8 липня на фронті відбулося 183 бойових зіткнення, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

«Вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах трьох ракетних ударів із застосуванням восьми ракет, а також 83 авіаудари, зокрема скинув 139 керованих авіаційних бомб. Крім цього, здійснив 5928 обстрілів, з них 122 – із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 5928 дронів-камікадзе… Вчора авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили дві артилерійські системи, 10 районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та один пункт управління ворога», – йдеться в ранковому зведенні.

Понад 100 боїв зафіксовано лише на двох напрямках у Донецькій області – Покровському і суміжному з ним Новопавлівському.

«На Покровському напрямку наші захисники зупинили 67 атак агресора в районах населених пунктів Попів Яр, Полтавка, Мирне, Малинівка, Миролюбівка, Разіне, Лисівка, Шевченко, Звірове, Удачне, Промінь, Новосергіївка, Муравка, Олексіївка, Зелений Кут, Горіхове та в напрямках Покровська, Володимирівки, Молодецького й Новопавлівки.

На Новопавлівському напрямку Сили оборони відбили 36 ворожих штурмів поблизу населених пунктів Запоріжжя, Піддубне, Мирне, Комар, Воскресенка, Шевченко, Зелене Поле, Вільне Поле та Новопіль», – указано в повідомленні.

Бої також тривали на Північно-Слобожанському і Курському, Південно-Слобожанському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Гуляйпільському та Придніпровському напрямках.

Проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії у травні повідомляв, що Росія на Донбасі активізувала наступ одразу на кількох напрямках, прагнучи оточити Костянтинівку – важливий залізничний вузол й опорний пункт української оборони.

Американський Інститут вивчення війни у своєму звіті, оприлюдненому в ніч на 8 липня, припустив, що російські війська змінюють пріоритети наступу на Покровському напрямку після кількох тижнів невдалих спроб просуватися до Костянтинівки. За оціною ISW, командування РФ намагатиметься змусити українські війська відступити з Покровська і Мирнограда під загрозою оточення, перш ніж переорієнтуватися на Костянтинівський напрямок.

Покровський напрямок на Донеччині залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. Протягом останнього року переважно там фіксують найбільшу кількість бойових зіткнень.

У Херсоні зранку через удари дронів поранені двоє чоловіків – ОВА

Зранку 9 липня в Херсоні через атаки російських дронів постраждали двоє жителів обласного центру, повідомляє ОВА.

«73-річний чоловік дістав вибухову травму, уламкові поранення обличчя, черева, ноги та руки. У 47-річного херсонця діагностували вибухову травму, уламкові поранення голови та руки. Потерпілі в лікарні. Медики проводять обстеження і надають їм меддопомогу», – йдеться в повідомленні.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

США можуть передати Україні додаткову систему Patriot – WSJ

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість передати Україні додаткову систему протиповітряної оборони Patriot, повідомляє 8 липня американське видання The Wall Street Journal із посиланням на двох американських чиновників

За цими даними, Трамп може ухвалити таке рішення після того, як упродовж останніх днів пообіцяв зміцнити Київ на тлі продовження російських атак. Високопосадовці адміністрації та Пентагону також вивчають, чи можуть інші країни надати Україні більше систем протиповітряної оборони.

За словами колишнього чиновника оборонного відомства, США надали Києву три системи Patriot, Німеччина – також три, ще одну установку передав консорціум європейських країн. Але не всі ці системи працюють одночасно через ускладнення з технічним обслуговуванням, ідеться в публікації.

Минулого тижня Трамп говорив із президентом України Володимиром Зеленським, під час цієї розмови він пообіцяв негайно надіслати 10 ракет для Patriot – це менше за ту партію, постачання якої було зупинено. Джерела Axios також заявили, що Трамп пообіцяв Зеленському допомогти знайти інші способи постачання.

Міністерство оборони Сполучених Штатів надасть Україні більше озброєння – про це йдеться в заяві старшого речника Пентагону Шина Парнелла 7 липня.

«За вказівкою президента Трампа Міністерство оборони надсилає Україні додаткову оборонну зброю, щоб українці могли захищатися, поки ми працюємо над забезпеченням міцного миру й припиненням вбивств», – заявив він.

У Пентагоні додають, що його система оцінки військових поставок по всьому світу для президента США залишається чинною та є невід’ємною частиною оборонних пріоритетів за принципом «Америка понад усе».

Сили РФ утратили понад тисячу військових і майже 70 артсистем за добу – Генштаб ЗСУ

Російські війська втратили близько 1 050 військових протягом попередньої доби, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 9 липня.

За оцінкою командування, загальні втрати Росії за час повномасштабної війни сягнули приблизно 1 029 660 людей особового складу.

Також штаб оновив дані про втрати російської техніки:

  • 11 000 танків (+5 за минулу добу)
  • 22 969 бойових броньованих машин (+2)
  • 30 102 артилерійських систем (+68)
  • 1434 реактивних систем залпового вогню
  • 1 193 засоби протиповітряної оборони (+1)
  • 421 літак
  • 340 гелікоптерів
  • 44 457 безпілотників оперативно-тактичного рівня (+227)
  • 3 439 крилатих ракет
  • 28 кораблів і катерів
  • 1 підводний човен
  • 54 575 автомобілів і автоцистерн (+119)
  • 3 929 одиниць спеціальної техніки (+2)

На початку липня російське видання Meduza повідомило, що Федеральна служба державної статистики Росії (Росстат) припинила звітувати про кількість смертей у Росії. Американський Інститут дослідження війни, аналізуючи цю новину, припустив, що цей крок є частиною зусиль Кремля із приховання втрат Росії від війни в Україні.

Раніше ISW оцінював, що Росстат приховує дані про населення, намагаючись приховати демографічні проблеми Росії, а виключення демографічних даних у звітах Росстату, ймовірно, також має на меті приховати високі показники втрат особового складу російських військових.

Росія офіційно свої втрати не розкриває. Москва востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Розвідка Великої Британії 5 березня заявила, що Росія від початку 2025 року, ймовірно, втратила приблизно 90 тисяч військових убитими і пораненими у війні проти України.

Київ також тривалий час не озвучував втрат, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни. Водночас президент України Володимир Зеленський 16 лютого в інтервʼю NBC News заявив, що від лютого 2022 року у війні Україна втратила загиблими понад 46 тисяч солдатів і близько 380 тисяч пораненими.

В обхід Кримського мосту. Ось для чого Росії «новий сухопутний маршрут»

Навесні російське Федеральне агентство залізничного транспорту відзвітувало про історичну, на їхню думку, подію. До анексованого Криму прибув перший поїзд, який проїхав залізницями так званої Новоросії (термін, який використовується в російській пропаганді для позначення східних і південних областей України, частково окупованих Росією – ред.). За заявами російських журналістів, створений «залізничний коридор» до Криму, який використовуватиметься в обхід Керченського (Кримського) мосту, з’ясували журналісти проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.

Російські військові атакували Україну ракетами і ударними дронами

Російські військові 9 липня здійснили комбіновану атаку України, застосувавши аеробалістичні ракети «Кинджал», крилаті ракети і сотні ударних дронів, повідомляли впродовж ночі моніторингові канали.

На Київщині внаслідок удару РФ зазнала поранення жінка, повідомили в обласній військовій адміністрації.

«У Броварському районі внаслідок ворожої атаки поранено жінку 1980 року народження. Наразі її госпіталізують до місцевої лікарні. Попередній діагноз – закритий перелом грудної клітини. Вся необхідна медична допомога надається», – йшлося в повідомленні.

Удар по Луцьку мер міста Ігор Поліщук назвав «найбільш масованою ворожою атакою з застосуванням БПЛА та ракет».

«Маємо загоряння та пошкодження гаражів на території одного з гаражних кооперативів та пожежу на території одного з підприємств. Решта ушкоджень з’ясовується. На щастя, на цю хвилину інформації щодо загиблих унаслідок ворожої атаки немає», – відзначив міський голова.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Близько третини російських атак на фронті від початку доби було на Покровському напрямку – Генштаб

На фронті від початку цієї доби відбулося 148 бойових зіткнень, близько третини – на Покровському напрямку, свідчать дані українського Генштабу станом на 22:00 8 липня.

«На Покровському напрямку від початку цієї доби противник 51 раз атакував у районах населених пунктів Попів Яр, Полтавка, Мирне, Малинівка, Миролюбівка, Разіне, Лисівка, Шевченко, Звірове, Удачне, Муравка, Олексіївка, Зелений Кут, Горіхове та в напрямках Покровська, Молодецького й Новопавлівки. Наші захисники стримують натиск противника, шість боєзіткнень не вщухають до цього часу», – йдеться в повідомленні.

Крім того, за даними командування, на Новопавлівському напрямку українські сили відбили 26 атак загарбників. Також бойові дії зафіксували на Північно-Слобожанському, Курському, Південно-Слобожанському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Гуляйпільському і Придніпровському напрямках.

«Російські загарбники завдали два ракетних і 52 авіаційних удари, застосувавши шість ракет і скинувши при цьому 77 керованих бомб. Крім цього, залучили для ураження 1113 дронів-камікадзе та здійснили 4126 обстрілів позицій наших військ і населених пунктів», – йдеться у зведенні.

Проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії у травні повідомляв, що Росія на Донбасі активізувала наступ одразу на кількох напрямках, прагнучи оточити Костянтинівку – важливий залізничний вузол й опорний пункт української оборони.

Американський Інститут вивчення війни у своєму звіті, оприлюдненому в ніч на 8 липня, припустив, що російські війська змінюють пріоритети наступу на Покровському напрямку після кількох тижнів невдалих спроб просуватися до Костянтинівки. За оціною ISW, командування РФ намагатиметься змусити українські війська відступити з Покровська і Мирнограда під загрозою оточення, перш ніж переорієнтуватися на Костянтинівський напрямок.

Покровський напрямок на Донеччині залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. Протягом останнього року переважно там фіксують найбільшу кількість бойових зіткнень.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG