Доступність посилання

Президент США Дональд Трамп уперше з моменту приходу до влади надасть зброю Україні, використовуючи надзвичайні президентські повноваження, пише Reuters із посиланням на два поінформовані джерела
Президент США Дональд Трамп уперше з моменту приходу до влади надасть зброю Україні, використовуючи надзвичайні президентські повноваження, пише Reuters із посиланням на два поінформовані джерела

Live Війна Росії проти України. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії та про спроби США та країн Європи досягти миру

Зеленський розповів, як фінансуватимуться 10 систем Patriot від США

Президент України Володимир Зеленський розповів, як фінансуватиметься 10 систем протиповітряної оборони Patriot від США.

«З президентом Трампом у нас позитивний діалог щодо систем Patriot – запит щодо 10 систем і відповідного обсягу до цих систем. Німеччина готова оплатити – в мене є з ними домовленості – дві системи, Норвегія – одну, є двосторонні домовленості з прем'єром», – сказав він під час спілкування з журналістами.

Зеленський висловив сподівання, що коли Київ отримає чітку відповідь від виробника і США щодо дат, то доєднаються і інші європейські партнери.

«Саме така на сьогодні схема фінансування американських систем Patriot. Наше завдання знайти ці гроші… ми вже маємо розуміння, звідки буде початок фінансування», – додав президент.

Водночас сьогодні держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Вашингтон хоче переконати союзників по НАТО надати Україні системи Patriot.

Днями ЗМІ повідомили, що президент США Дональд Трамп розглядає можливість передати Україні додаткову систему Patriot.

Читайте також: Мерц заявив про готовність Німеччини купити у США Patriot, але остаточного рішення ще немає

Упродовж останніх місяців на тлі активізації російських повітряних ударів по українських містах Київ постійно звертається до західних союзників із проханнями про збільшення постачання систем протиповітряної оборони. Під час завершальної пресконференції саміту НАТО в Гаазі минулого тижня президент Дональд Трамп оголосив, що США розглянуть можливість продажу Україні додаткових систем Patriot.

Рубіо: США хочуть переконати союзників по НАТО надати Україні системи Patriot

США хочуть переконати союзників по НАТО надати Україні системи протиповітряної оборони Patriot. Про це заявив держсекретар Штатів Марко Рубіо.

За його словами, більшість військової допомоги, яку Сполучені Штати надають Україні, ніколи не призупинялася, але існує ширше питання, не пов’язане з паузою, яке стосується оборонних виробничих можливостей Заходу, зокрема Європи.

«Одна з речей, якої потребують українці – це більше Patriot. Батареї Patriot є в наявності в багатьох країнах Європи, але ніхто не хоче з ними розлучатися. Тож я сподіваюся, що це зміниться. Якщо Україна справді є пріоритетом, про який говорять багато країн Європи, то вони повинні бути готові поділитися батареями, які зараз їм не потрібні. Тож, сподіваюсь, ми зможемо переконати деяких наших партнерів по НАТО надати Україні ці батареї Patriot», – cказав Рубіо журналістам.

Читайте також: Мерц заявив про готовність Німеччини купити у США Patriot, але остаточного рішення ще немає

Упродовж останніх місяців на тлі активізації російських повітряних ударів по українських містах Київ постійно звертається до західних союзників із проханнями про збільшення постачання систем протиповітряної оборони. Під час завершальної пресконференції саміту НАТО в Гаазі минулого тижня президент Дональд Трамп оголосив, що США розглянуть можливість продажу Україні додаткових систем Patriot.

«Не лише Patriot». Конгресмен-республіканець і бойовий генерал розповів, що може «зупинити» Путіна

  • Американська влада міняє свій політичний курс у бік допомоги Україні?
  • Яка зброя відчутно вплине на нинішню військову ситуацію?
  • Чи готовий Трамп відмовитися від дипломатії з Путіним?
  • Що змінять «розгромні» санкції Ліндсі Грема?

Ці запитання Радіо Свобода поставило конгресмену-республіканцю Дону Бейкону, що голосував за всі ініціативи на підтримку України в Конгресі.

Бейкона вважають одним із найпослідовніших прихильників України на Капітолійському пагорбі.

У політику він прийшов після майже 30 років військової служби. Він воював в Іраку й Афганістані, має звання бригадного генерала і нині виступає за якомога потужнішу військову допомогу Україні й рішучий тиск на Росію.

Чи є у США запаси, які можна витратити на допомогу Україні? І чи є політична воля в нинішнього керівництва країни зробити це? Про це в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода з конгресменом Бейконом.

далі читайте тут

В ОВА повідомили, який відсоток територій Донеччини перебуває під російською окупацією

На території Донецької області під російською окупацією перебувають 837 населених пунктів (447 із них – від 2014 року), повідомила обласна військова адміністрація у відповідь на запит проєкту Радіо Свобода Донбас Реалії. В ОВА уточнили, що це дані станом на 1 липня 2025 року.

«Орієнтовна площа тимчасово окупованої території Донецької області складає 66,7 %», – зазначили в ОВА.

В обласній військовій адміністрації також заявили, що на сьогодні Донеччина є регіоном, що найбільше потерпає від збройної агресії Росії.

У Києві до 25 зросла кількість постраждалих внаслідок нічного удару РФ – влада

Кількість постраждалих внаслідок нічного російського удару по Києву 10 липня зросла до 25, повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.

Раніше було відомо про 22 постраждалих, загинули дві людини.

Київ вночі 10 липня зазнав комбінованої російської атаки балістикою й ударними безпілотниками. За даними місцевої влади, внаслідок атаки на столицю зафіксовано займання і пошкодження у Шевченківському, Дарницькому, Соломʼянському, Подільському, Оболонському й Деснянському районах.

За даними Повітряних сил ЗСУ, війська РФ атакували вночі 397 «Шахедами» і безпілотниками-імітаторами різних типів із п’яти напрямків у Росії («Шахедів» серед них було близько 200), вісьмома балістичними ракетами «Іскандер-М», шістьма крилатими ракетами Х-101 і чотирма зенітними керованими ракетами С-300. Основним напрямком удару був Київ.

Криза під Лиманом: Росія знайшла слабке місце в обороні ЗСУ?

Армія Росії другий день поспіль просувається на східному березі річки Оскіл – про це повідомив проєкт DeepState.

За даними аналітиків, цього разу агресор просунувся біля сіл Борівська Андріївка та Зелений Гай у напрямку Борової. Звідси армії РФ залишається близько 8 кілометрів до цього селища, і трохи менше – до берега Оскола.

За день до цього DeepState фіксував значне просування агресора південніше – на Катеринівському виступі в бік берега Оскола.

Метою цих просувань, на думку військових аналітиків, може бути або окупація Лиману, або оточення угруповання Сил оборони на східному березі Оскола.

У разі, якщо агресор таки дійде до берега річки, він переріже логістику українським захисникам там – що дуже ускладнить оборону.

На цьому тлі кількість штурмів на Лиманському фронті зростає – Генштаб ЗСУ повідомив уранці 10 липня про 30 атак за добу. За день до цього їх було 19.

Операція «Павутина»: у РФ у справі про теракт заарештували водія фури

У Росії жителя Челябінська Михайла Рюміна, який перевіз до Івановської області дрони для операції Служби безпеки України «Павутина», заарештували в справі про теракт, повідомляє видання «Медіазона» з посиланням на ухвалу Івановського обласного суду, який залишив чоловіка під вартою.

Рюміна заарештували наступного дня після атаки по військових аеродромах – 2 червня. Рішення ухвалив Жовтневий суд міста Іваново.

В ухвалі обласного суду йдеться, що чоловік «тривалий час працює водієм». Його колега розповів виданню, що незадовго до арешту Михайло Рюмін змінив місце роботи та прийняв замовлення на доставку складових частин каркасних будинків із Челябінська до Івановської області на орендованій фурі.

За його словами, це був його перший рейс на новому місці роботи, і він міг не знати про те, що в машині. «Михайло такого совдепівського гарту. Потрапив по «незнанці», ні за що. Я такі ж вагончики – ну, ми так називаємо модульні будівлі – возив майже вісім років по всій країні. Якби мені такий вагончик дали, я б його так само завантажив і так само повіз. Там навіть усередину не потрапиш – у нас було все зашито. Ти ж не будеш стінки розбирати!» – розповів колега затриманого.

Чим збивати «шахеди», щоб вони не долітали? Рішення є, але системи немає. Пояснюємо

В «Алабузі» РФ виробляє 170 ударних БпЛА-камікадзе типу «Шахед» на день включно з імітаторами, і планує збільшити це число до 190 до кінця року, за даними Головного управління розвідки МО України.

Україна протистоїть російським атакам за допомогою ешелонованої системи ППО – багаторівневої структури, що захищає небо від дронів і ракет. Втім, під постійним тиском силам ППО стало складніше уражати «Шахеди». За підрахунками Associated Press, якщо у листопаді 2024 року до цілі долітали лише 6%, то вже у червні 2025-го – 16%. А під час деяких нічних атак український щит не стримував і половини дронів.

«Шахеди» стають чисельнішими й технологічно складнішими, і це змушує Україну шукати нові способи захисту. Одне з таких рішень – зенітні дрони, які вже довели ефективність у боротьбі з дронами-розвідниками на фронті, а тепер мають збивати й ударні БпЛА-камікадзе.

  • Як Україні організувати ефективну систему для використання зенітних дронів?
  • Чи може Україна розраховувати лише на власне виробництво?
  • Що Україна втратила за той час, поки Росія вдосконалювала свої дрони та нарощувала їхні бойові можливості?

Про це Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) розпитали Олександра Карпюка на псевдо «Серж Марко» – волонтера, письменника, експерта з БпЛА, нині військовослужбовця батальйону безпілотних систем 59-ї бригади Сил безпілотних систем ЗСУ.

Далі читайте тут

ООН: у червні в Україні загинули 232 цивільних, це найвищий рівень за три роки

У червні в Україні зафіксовано найвищу за останні три роки кількість жертв серед цивільних – загинули 232 людини, ще 1343 дістали поранення. Про це йдеться в оприлюдненій 10 липня доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

За даними місії, в червні 2025 року Російська Федерація здійснила вдесятеро більше ракетних ударів та атак із застосуванням баражувальних боєприпасів, ніж в червні 2024 року. Практично жодна область України не була в безпеці, незалежно від віддаленості від лінії фронту: цивільні особи загинули або були поранені щонайменше в 16 областях і в Києві.

«Цивільне населення по всій Україні стикається з такими стражданнями, яких ми не бачили вже понад три роки. Збільшення кількості ракетних ударів дальнього радіуса дії та атак безпілотників принесла ще більше смертей і шкоди цивільному населенню у далеких від лінії фронту районах», – зазначила голова місії Даніель Белль.

Також у місії ООН підтверджують «тенденцію до погіршення ситуації» – «а першій половині 2025 року загальна кількість загиблих і поранених цивільних становить 6754 особи, що на 54 відсотки більше порівняно з аналогічним періодом 2024 року, коли було задокументовано 4381 жертву».

«Хотілося об’єднувати». Українка серед найкращих підприємиць-біженок Великої Британії

«До Великої Британії переїхало багато жінок із дітьми. І мені здавалося, що нам дуже не вистачає таких спільнот. Не було середовища, де можна було б поговорити не лише про виживання, а й про бізнес і куди рухатися далі», – розповідає Анна Андрієвська.

Переїхавши до Шотландії, Анна відкрила онлайн-магазин свічок, щоб збирати кошти для підтримки України. Згодом заснувала бізнес-клуб, який допомагає українкам, які залишили свій дім після початку великої війни, реалізувати себе за кордоном. Нині спільнота налічує понад сотню учасниць. А Анна увійшла до двадцятки найкращих підприємиць-переселенок у Великій Британії. Як українці вдалося об’єднати землячок за кордоном, вона розповіла проєкту Радіо Свобода «Ти як?».

Із січня 2022 року Анна Андрієвська живе в місті Стерлінг, що в центральній частині Шотландії. Вона приїхала сюди до чоловіка, який уже багато років працює у Великій Британії. Через небезпеку в Дніпрі після початку повномасштабної війни вона вирішила залишитися у Шотландії з дітьми.

Далі читайте тут:

«Потрібен підхід у стилі «Плану Маршалла» – Зеленський на конференції в Римі

Президент України Володимир Зеленський закликав учасників конференції з відновлення України допомогти визначити конкретні фінансові механізми допомоги. Про це глава держави сказав на відкритті конференції в Римі 10 липня.

«Згадайте роль, яку зіграв «План Маршалла» у відновленні Європи – саме він забезпечив мир і зростання на десятиліття. Зараз у нас є шанс запустити нову хвилю прогресу. Нам потрібен підхід у стилі «Плану Маршалла», і ми маємо розробити його разом», – заявив Зеленський.

Він попросив учасників конференції підтримати Коаліцію відновлення.

«Ми маємо чітко погодитись, що заморожені російські активи мають іти на користь Україні», – вказав глава держави, додавши, що використовувати слід не лише відсотки з цих активів, а й самі активи.


Президентка Єврокомісії оголосила про виплату трьох мільярдів євро для України

Євросоюз відкриває програму гарантій та грантів на три мільярди євро, що дозволить додатково залучити 10 млрд на реконструкцію та відбудову України, заявляє президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

«Я хочу також оголосити про виплати більше ніж EUR3 млрд на український механізм. Це – гарантії, гранти. Ми підписали це сьогодні… це надасть нам можливість відкрити новий шлях для нових 10 млрд євро на реконструкцію та відбудову України», – сказала фон дер Ляєн на пленарній сесії Конференції з відновлення України в Римі.

За її словами, ЄС зробить все можливе для підтримки України «до 20028 року і пізніше».

Урсула фон дер Ляєн оголосила про початок роботи Європейського флагманського фонду реконструкції України для відбудови підприємств та житла.

«Я хочу оголосити про початок роботи першого Фонду глобальної підтримки, глобальної реконструкції та реновації України. Разом з приватним сектором наадсть можливості інвестицій в енергетику, критичні матеріали, критичні технології . Для того, щоб підвищити ці можливості ми хочемо побудувати синергію приватного сектору з публічним сектором», – додала вона.

У Римі розпочалася четверта конференція з питань відновлення України (URC2025). У заході беруть участь члени урядів союзників України, міжнародні організації, фінансові установи, представники бізнесу, регіонів, муніципалітетів та громадянського суспільства.

Основними темами обговорення є макроекономічна стабільність країни під час та після війни, стійкість та безпека, інфраструктура, житло, енергетика, захист клімату, культура, охорона здоров’я, гендерні питання, освіта, навколишнє середовище, наука, технології та інновації. Зокрема, свій план повоєнного відновлення України представить у Римі президент Чехії Петр Павел.

«Потрібен підхід у стилі «Плану Маршалла» – Зеленський на конференції в Римі

Президент України Володимир Зеленський закликав учасників конференції з відновлення України допомогти визначити конкретні фінансові механізми допомоги. Про це глава держави сказав на відкритті конференції в Римі 10 липня.

«Згадайте роль, яку зіграв «План Маршалла» у відновленні Європи – саме він забезпечив мир і зростання на десятиліття. Зараз у нас є шанс запустити нову хвилю прогресу. Нам потрібен підхід у стилі «Плану Маршалла», і ми маємо розробити його разом», – заявив Зеленський.

Він попросив учасників конференції підтримати Коаліцію відновлення.

«Ми маємо чітко погодитись, що заморожені російські активи мають іти на користь Україні», – вказав глава держави, додавши, що використовувати слід не лише відсотки з цих активів, а й самі активи.

У Римі 10 липня розпочалася четверта конференція з відновлення України (URC2025). Основними темами обговорення є макроекономічна стабільність країни під час та після війни, стійкість та безпека, інфраструктура, житло, енергетика, захист клімату, культура, охорона здоров’я, гендерні питання, освіта, навколишнє середовище, наука, технології та інновації.

URC проводиться з 2022 року, попередні конференції були організовані в Лугано, Лондоні й Берліні.

Україна отримала ще 1 млрд євро за рахунок російських активів у рамках ініціативи G7 – уряд

Україна отримала ще один транш 1 мільярд євро від Європейського Союзу в межах ініціативи ERA країн «Групи семи» – про це повідомили Міністерство фінансів та прем’єр-міністр Денис Шмигаль 10 липня

Мінфін нагадує, що ERA передбачає надання Україні 50 мільярдів доларів за рахунок майбутніх доходів від заморожених активів Росії. Внесок Євросоюзу складає 18,1 мільярда євро. Загалом відомство вже залучило від блоку 8 мільярдів євро.

За словами міністра Сергія Марченка, транш дозволить профінансувати пріоритетні соціальні та військові видатки державного бюджету, підтримати макроекономічну стабільність та відновити критично важливу інфраструктуру.

«Це важлива та своєчасна інвестиція у зміцнення фінансової стійкості України, посилення нашої здатності протидіяти агресору та забезпечення належного функціонування соціальних послуг. Вдячний партнерам з ЄС за впровадження цього механізму», – заявив він.

Шмигаль повідомив, що уряд спрямовує отримані кошти на стійкість України та «швидку відбудову».

«Ініціатива ERA дає хороший результат, але ми на цьому не зупинимося. На URC-2025 закликаємо партнерів разом з нами сформувати правові інструменти повної конфіскації всіх російських активів», – додав він.

Механізм Extraordinary Revenue Acceleration (ERA) країн G7 передбачає надання Україні приблизно 50 мільярдів доларів у вигляді позик, забезпечених прибутками від заморожених російських суверенних активів. Ці кошти спрямовані на підтримку бюджету, військових потреб та відновлення інфраструктури України.

Київ, побитий дронами: люди, пожежі та руйнації під час та після атаки РФ (фоторепортаж)

У ніч на 10 липня армія Росії вчергове масовано атакувала Київ з повітря, цього разу задіявши 397 безпілотників та вісім балістичних ракет, повідомили Повітряні сили. Обстріл тривав всю ніч, спричинив численні руйнування цивільної інфраструктури у кількох районах столиці та забрав життя щонайменше двох людей, зазначила місцева влада. На ранок після атаки Повітряні сили ЗСУ кілька разів повідомляли про нові пуски ударних дронів з Росії в Україну, а за день до неї РФ застосувала проти України рекордні 728 БпЛА.

Кореспондент Радіо Свобода почав працювати на вулицях Києва ще до завершення обстрілу. Ключові моменти атаки та її наслідки – у репортажі Сергія Нужненка.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Російські обстріли: Лисак повідомив про загиблого в Нікопольському районі

Внаслідок російської атаки загинув цивільний у Покровській громаді Нікопольського району, заявив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак 10 липня.

Він уточнив, що 67-річний чоловік потрапив під удар російського FPV-дрона:

«У вкрай важкому стані пораненого доправили до лікарні. Втім, на жаль, врятувати його не вдалося».

Голова Дніпропетровщини вранці 10 липня повідомив, що сили протиповітряної оборони збили п’ять російських дронів над областю.

Зокрема, він уточнив, що внаслідок російського удару КАБом по Межівській громаді Синельниківського району вчора увечері, постраждали двоє людей: 43-річний чоловік і 40-річна жінка.

Росія щоденно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакує міста і села України.

Кремль заперечує, що російська армія завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі, убиває і калічить цивільних, руйнує лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації вказують на цілеспрямований характер ударів і кваліфікують їх як воєнні злочини РФ у повномасштабній війні проти України.

Китай «вивчає ситуацію» після затримання своїх громадян у Києві – МЗС

Китай наразі вивчає ситуацію із затриманням двох своїх громадян в Україні за звинуваченням у шпигунстві, повідомила на брифінгу речниця МЗС Мао Нін.

«Китайська сторона зараз проводить перевірку та вивчає ситуацію… Якщо підтвердиться, що справа стосується громадян Китаю, Пекін захищатиме законні права та інтереси своїх громадян відповідно до закону», – зазначила речниця.

Служба безпеки України заявила 9 липня, що співробітники її контррозвідки «затримали в Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію щодо українського ракетного комплексу РК-360МЦ «Нептун».

Слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 1 ст. 114 Кримінального кодексу України (шпигунство). Фігурантам загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

СБУ підтвердила вбивство свого співробітника в Києві

Cлужба безпеки України підтвердила загибель свого співробітника у Києві.

Як повідомили Радіо Свобода у пресслужбі СБУ, за фактом убивства співробітника СБУ в Голосіївському районі міста Києва відкрите кримінальне провадження.

Досудове розслідування триває за 348 статтею Кримінального кодексу України (посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця).

Служба безпеки та Національна поліція вживають заходи для з’ясування усіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності, додали у СБУ.

Раніше Національна поліція повідомила про стрілянину в Голосіївському районі Києва. На місці події правоохоронці виявили тіло чоловіка із вогнепальним пораненням.

За даними джерела видання «Українська правда», загиблим є полковник Іван Воронич. У СБУ це не підтверджують. За даними УП, близько 09:00 чоловік наблизився до полковника, здійснив 5 прицільних пострілів з пістолета, після чого з місця вчинення злочину зник.

До 19 зросло число постраждалих унаслідок удару РФ у Києві – влада

Число постраждалих унаслідок нічного російського удару по Києву зросло до 19, повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.

«Стало відомо про ще трьох постраждалих від нічної атаки ворога. Серед них неповнолітня дівчина 2008 року народження», – вказав чиновник.

Раніше йшлося по 16 постраждалих і двох загиблих.

Міський голова Віталій Кличко станом на 3:25 у четвер повідомляв про наслідки в п’яти районах:

  • Шевченківський район – пожежа на верхньому поверсі житлового будинку та за ще однією адресою, у кількох місцях зафіксоване падіння уламків;
  • Дарницький район – внаслідок падіння уламків БПЛА виникла пожежа в гаражах та на заправці, уламки впали в дворі одного з житлових будинків;
  • Солом’янський район – внаслідок падіння уламків загорівся дах нежитлової будівлі, є падіння уламків іще за однією адресою;
  • Голосіївський район – через уламки загорівся вантажний автомобіль;
  • Подільський район – падіння уламків дрона на території нежитлової забудови.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Нідерланди виділяють 300 мільйонів євро на відновлення України – міністр

Нідерланди виділяють 300 мільйонів євро на відновлення та зміцнення України у 2025 та 2026 роках, повідомив 10 липня міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп.

«Росія не просто намагається поставити Україну на коліна на полі бою. Протягом трьох з половиною років вона намагається знищити українське суспільство та економіку. Сьогодні я оголосив про виділення 300 мільйонів євро від імені Нідерландів на реконструкцію та економічне відновлення у 2025 та 2026 роках», – написав високопосадовець у мережі Х.

Велдкамп указав, що оголосив про цю підтримку на конференції з відновлення України в Римі, в якій також бере участь прем’єр-міністр Дік Схооф.

За словами міністра, 52 мільйони євро зарезервовані на енергетичну інфраструктуру та водопостачання, ще 4 мільйони євро – на будівництво нового крила дитячої лікарні у Львові.

Також уряд підтримує ініціативи нідерландських компаній та організацій щодо сприяння реконструкції та сталому відновленню України через програму Ukraine Partnership Facility (UPF).

У Римі 10 липня розпочалася четверта конференція з відновлення України (URC2025). Основними темами обговорення є макроекономічна стабільність країни під час та після війни, стійкість та безпека, інфраструктура, житло, енергетика, захист клімату, культура, охорона здоров’я, гендерні питання, освіта, навколишнє середовище, наука, технології та інновації.

URC проводиться з 2022 року, попередні конференції були організовані в Лугано, Лондоні й Берліні.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG